Ciekawostki

Odplamianie cudownymi środkami

Z naszego doświadczenia wynika, że Państwa problemy w utrzymaniu zadawalającym stanie swoich kanap, foteli i dywanów często wynikają z używania powszechnie dostępnych odplamiaczy. Cudowne środki promowane w mediach, są to odplamiacze, o różnym składzie chemicznym. Wielu z Państwa na kolanach wciera te środki w dywan, co powoduje, że brud zamiast zostać usuniety zostaje wtarty w dywan i lokuje się poniżej powierzchni. Nawet jeśli osiągają Państwo efekt wizualny pod powierzchnia ciągle znajduje się brud. Kolejnym efektem takiego “prania” jest odbarwienie dywanu czy tapicerki w miejscu nałożenia środka. Niestety tego odbarwienia nie będą już w stanie Państwo usunąć. Nasze urządzenia i metody polegają na nawilżeniu dywanu wodą w umiejętny sposób przy użyciu sprzetu i środków kärcher, a potem odessaniu jej. Ten sposób powoduje, że wyprany dywan jest tylko lekko wilgoty, a podłoga pozostaje bezpieczna. Dywany, wykładziny, tapicerka meblowa po takim praniu dosycha w ciągu około 6 godzin. Oczywiście, bardzo ważną sprawą jest odpowiednia wentylacja pomieszczenia oraz samochodu. Na czas wysychania warto pozostawić szeroko otwarte okna.

Roztocza

Najczęstszymi alergenami „domowymi” są roztocze kurzu domowego, sierść zwierząt i pleśnie. Objawy uczulenia wywołanego tymi alergenami utrzymują się przez cały rok, nasilają się jesienią i zimą lub w okresach dłuższego pozostawania w domu. Skuteczną metodą eliminacji roztoczy jest pranie ekstrakcyjne, czyli właśnie pranie, które my wykonujemy. Dokładne odkurzenie i wypranie materacy, tapicerki, dywanu, skutecznie eliminuje alergeny pochodzące od roztoczy, psów i kotów. Stosowany środek chemiczny Kärcher RM 760 jest bezpieczny i zgodny z wymogami UE. Aby jednak środowisko domowe było wolne od roztoczy pranie takie trzeba regularnie powtarzać. Zalecamy pranie powierzchni dywanowych i mebli tapicerowanych co pół roku.

Długotrwałe zabrudzenia

Aby na długo zachować estetyczny wygląd wykładzin i dywanów jest regularne ich pranie. Duży wpływ na Państwa dywany i wykładziny mają długie miesiące a czasem lata bez prania. Brud kumuluje się a niektóre związki w wyniku zbyt dużego upływu czasu ulegają utlenieniu. Wykładzina czy dywan stają się twarde i odporne na działanie chemiczne oraz mechaniczne. Ponadtwo zabrudzenia oleiste powodują przywieranie wszelkiego rodzaju zabrudzeń, powodując reakcję chemiczną z włóknami w wyniku czego, powstają trudne do usunięcia plamy. Zachęcamy więc do regularnego korzystania z naszych usług!